XXVIII Ogólnopolski  BIEG ORŁÓW

Czarna Dąbrówka 03.05.2018


 3 maja 2018 roku mimo niesprzyjającej pogody ulicami Czarnej Dąbrówki przebiegł 28 Ogólnopolski Bieg Orłów. Głównym organizatorem biegu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce oraz Urząd Gminy Czarna Dąbrówka. Bieg ten jest największą imprezą biegową promującą naszą miejscowość i Gminę.

Głównym celem XXVIII Biegu Orłów jest popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku oraz upowszechniania kultury fizycznej i promocji gminy.

Trasa biegu liczyła 10 kilometrów i przebiegała ulicami Czarnej Dąbrówki. Są to piękne tereny z  czystym powietrzem, ogromna ilość lasów - to wszystko powoduje zdrowy wypoczynek oraz stwarza okazję do integracji miłośników biegowej aktywności fizycznej.

W biegu uczestniczyło 125 biegaczy z których 123 ukończyło bieg oraz 41 chodziarzy Nordic Walking z których 40 doszło do mety.

Zwycięzcą XXVIII Biegu Orłów z czasem 32:53 został Łukasz Kujawski z Żukowa tuż za nim z czasem 33:03  przybiegł Tadeusz Zblewski z Bytowa. A wśród pań z czasem 37:21 najlepszą była Ewelina Paprocka z Obliwic natomiast na drugim miejscu z czasem 38:36 uplasowała się Antonina Wirkus z Szczecinka.

Po biegu głównym odbył się koncert zespołu Kubryk z Ustki, oraz występ zespołu tanecznego z GCKiB Czarna Dąbrówka, które przyciągnęły biegaczy oraz przybyłych gości do tańca i zabawy.Wyniki 28 Ogólnopolskiego Biegu Orłów


Klasyfikacja ogólna


Zdjęcia z 28 Biegu Orłów

Biegi Młodzieżowe

https://photos.app.goo.gl/rI4uVzKoDi6wZuyB2


Chód Nordic Walking

https://photos.app.goo.gl/5AwyKNL1Ibjin1vd2


Bieg Główny

Film z Biegu


Copyright 2024 © Sport Czarna Dąbrówka