XXVII Ogólnopolski  BIEG ORŁÓW

Czarna Dąbrówka 03.05.2017


 
 

Tradycyjnie już 3 maja ulicami Czarnej Dąbrówki w krainie lasów jezior i rzek, odbył się 27 Ogólnopolski Bieg Orłów. Głównym organizatorem biegu jest Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce oraz Urząd Gminy Czarna Dąbrówka. Bieg ten jest największą imprezą biegową promującą naszą miejscowość i Gminę. Głównym celem XXVII Biegu Orłów jest popularyzacja biegania jako jednej z form aktywnego wypoczynku oraz upowszechniania kultury fizycznej i promocji gminy.

Trasa biegu liczyła 10 kilometrów i przebiegała ulicami Czarnej Dąbrówki. W biegu uczestniczyło 165 biegaczy z których 162 ukończyło bieg oraz 35 chodziarzy Nordic Walking z których 33 ukończyło chód.

Zwycięzcą XXVII Biegu Orłów z czasem 32:21 został Grzegorz Ebel z Nożynka tuż za nim z czasem 32:23  przybiegł Łukasz Wirkus z Lipnicy. A wśród pań z czasem 38:22 najlepszą była Antonina Rychter z Szczecinka, natomiast na drugim miejscu z czasem 39:29 uplasowała się Aleksandra Pochranowicz z Gdańska.

Na mecie 27 Biegu doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z biegaczy Leszek zaraz po ukończeniu biegu upadł na kolana i oświadczył się swojej ukochanej Sylwii.

Po biegu głównym odbył się koncert muzyki Reggae w wykonaniu "HUBERTA" z Kartuz, który przyciągnął młodzież, biegaczy oraz przybyłych gości do tańca i zabawy.


Wyniki 27 Ogólnopolskiego Biegu Orłów


Klasyfikacja ogólna


Klasyfikacje szkolne


Klasyfikacje szkół


Krótki film z biegu


Copyright 2024 © Sport Czarna Dąbrówka